3. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych Gardenia 2016

Trzecie Spotkanie Blogerów Ogrodniczych było powrotem do korzeni tej inicjatywy, czyli do Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. Impreza, która gościła pierwsze spotkanie blogerów, zaprosiła ich również rok później, by w ramach Targów spotkali się po raz trzeci. „Trójka” przyniosła też pewną istotną zmianę w przedsięwzięciu: po raz pierwszy udało się pozyskać Sponsora Głównego. Była nim firma Agrecol sp. z o.o. – producent środków pielęgnacji i ochrony roślin oraz nawozów.

Trzecie Spotkanie – podobnie jak drugie – w dużym stopniu skupiło się na prelekcjach, wygłaszanych przez blogerów oraz innych specjalistów z  branży ogrodniczej i medialnej. Pierwszy dzień przyniósł aż sześć wystąpień, których tematyka była dość zróżnicowana.

Pierwszym prelegentem był przedstawiciel Sponsora Głównego, Arkadiusz Ziębaczewski. Przedstawił firmę Agrecol i obszar jej działalności w branży ogrodniczej.

Magdalena Sobolewska-Bereza (barwyogrodu.pl) wygłosiła prelekcję pt. „Bloger w gąszczu współczesnych roślin”, poświęconą ingerencji człowieka, wyposażonego w nowoczesne technologie, w świat przyrody.

Następnie głos zabrali Karol Podyma oraz Maciej Podyma z Fundacji Łąka. Podjęli temat miejskich łąk kwietnych, w tym zabiegów pielęgnacyjnych, jakich wymagają, a także najkorzystniejszych lokalizacji do ich zakładania.

Kolejną prelegentką była Marta Tysowecka z GreenWeb Agencja Interaktywna. Opowiedziała o tajnikach pozycjonowania bloga i przedstawiła pomocne narzędzia na przykładzie WordPressa.

3SBO Barwy Ogrodu 3SBO Fundcja Łąka 3SBO Greenweb

Blog Ogrodniczy Wojciech Wardecki3SBO Fajne Ogrody

 

Współorganizator 3. SBO, Wojciech Wardecki, zainteresował uczestników pomysłem na wyłonienie- w drodze konkursu – najlepszego bloga ogrodniczego w Polsce. Pomysł spotkał się z pozytywnym od
biorem ze strony blogerów.

Pierwszy dzień Spotkania zamknęła prelekcja Anny Stachurskiej (fajneogrody.pl), która podzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie sposobów i kierunków wykorzystania bloga w biznesie, w promocji i sprzedaży usług, w budowaniu marki. Podpowiedziała sprawdzone rozwiązania i metody, uczuliła na pułapki, a także wskazała najczęściej popełniane błędy.

 

 

Także drugi dzień 3. SBO obfitował w interesujące wystąpienia. Pierwsze wygłosił współorganizator Spotkania, Łukasz Skop, który opowiadał o dobrych praktykach blogerskich, czyli zasadach etykiety w sieci, których każdy powinien przestrzegać.

Tomasz Kok i Filip Misiewicz z bloga ogrodniktomek.pl przekonywali zgromadzonych o tym, jak istotne, a wręcz niezbędne dla pracy blogera są podróże.

Tomasz Ciesielski (bankfoto.net), który swoją wiedzą i profesjonalizmem od początku wspierał SBO, tym razem zapoznał uczestników spotkania z zasadami wykorzystywania zdjęć w taki sposób, by były jak najatrakcyjniejsze dla odbiorców.

Łukasz Skop 3SBO Ogrodnik Tomek Tomasz Ciesielski

O tym, na co należy zwrócić uwagę kupując wymarzoną działkę, na jakie zmiany można sobie pozwolić samodzielnie, a na jakie trzeba uzyskać urzędowe zgody mówiła Magdalena Strzyżewska z bloga Pracownia w Dolinie.

Jakub ‚Gardner’ Myśliwiec z Organizacji Ogrodów Polskich opowiedział o przewodniku po wszystkich parkach i ogrodach otwartych w Polsce. Z jego prelekcji płynął czytelny przekaz, że podróże i wypoczynek wśród zieleni są najlepszą aktywną formą spędzania wolnego czasu.

Ostatni wykład dotyczył hortiterapii, czyli terapeutycznego wymiar ogrodów. Mariusz Warachim i Aneta Jabłońska (ogrodleczy.pl) opowiedzieli w jaki sposób praca przy roślinach wpływa na proces rehabilitacji.

3SBO Pracownia w dolinie 3SBO Jakub Myśliwiec 3SBO Hortiterapia

Po wykładach przyszedł czas na rozstrzygnięcie Konkursu dla Blogerów Ogrodniczych, organizowanego wraz z firmą Agrecol. Zadaniem uczestników było podanie swojego „złotego przepisu na piękny ogród”. Laureatką konkursu została Leonarda Dąbrowska (blogleonardy.pl)

Leonarda Dąbrowska

Blogerzy po raz drugi przyznali swoje nagrody za najlepsze stoiska wystawiennicze na targach.

Nagrody blogerów Ogrodniczych

Tym razem lista laureatów prezentowała się następująco:

Złoto otrzymała Szkółka Wybicki

DSC_0043

Srebro trafiło do A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie

Brąz otrzymała Szkółka Byczkowscy

DSC_0062

Podziękowania kieruję także do firmy Hydrobox, która dołączyła do grona firm wspierających działania Blogerów Ogrodniczych. Za udzielenie patronatu medialnego swoje podziękowania kieruję także do Kocham OgródMój piękny OgródPRZEPIS NA OGRÓD, Biznes Ogrodniczy, SlowLife.

3. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

 

Ale największe z największych podziękowań kieruję do Was wszystkich! Do osób piszących o szeroko pojętym ogrodnictwie. Dziękuję za słowa wsparci, za rady, za konstruktywną krytykę. Specjalne podziękowania kieruję do Łukasza Skopa! Łukasz, jesteś THE BEST!

Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

U Iwonki w ogródku, W ogrodzie.com – Wojciech WardeckiBez-ogródekZielona bombonierkaPracownia w dolinieZ ogrodem na TyGardenicaZimozielony OgródMiejski ogrodnikWerxwerOgrody z pasją. MiędzyzdrojeOgrodowa mapa polskiŻurawkowe RODOS IgoraWitold CzuksanowOgród TamaryszkaOaza zieleniPan Ogrodnik

Do zobaczenia w Warszawie na Wystawie Zieleń to Życie, która się odbędzie 1,2,3 września 2016

Zieleń to Życie