O SPOTKANIACH

Spotkania Blogerów Ogrodniczych (SBO)to projekt o ugruntowanej pozycji i renomie, zrzeszający ogrodowych publicystów internetowych.

Spotkania te odbywają się cyklicznie podczas dwóch największych wydarzeń ogrodniczych w Polsce: rozpoczynających sezon Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Gardenia” w Poznaniu oraz zamykającej go Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie” w Warszawie.

Uczestnikami SBO są redaktorzy blogów o tematyce ogrodniczej, autorzy kanałów w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube i in.) oraz twórcy tekstów, współpracujący z wiodącymi czasopismami ogrodniczymi. W spotkaniach udział biorą architekci krajobrazu, czynni zawodowo ogrodnicy, a także specjaliści z jednostek budżetowych, związanych z zielenią miejską, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem na swoich stronach internetowych.

SBO to networking, wymiana doświadczeń oraz prelekcje,

obejmujące tematykę ogrodnictwa i architektury krajobrazu, jak również dotyczące szeroko pojętego warsztatu blogera oraz funkcjonowania współczesnej blogosfery i mediów społecznościowych, współpracy komercyjnej, a także uczciwych praktyk blogerskich i biznesowych. Do wygłaszania prelekcji zapraszane są osoby z doświadczeniem zawodowym, będące autorytetami w danej dziedzinie. Przebieg spotkań jest każdorazowo relacjonowany przez ich uczestników na prowadzonych przez nich blogach i stronach internetowych. Można tam znaleźć zarówno szczegółowe opisy wydarzenia, jak i fotorelacje, co przekłada się także na eksponowanie marek oraz logotypów Sponsorów i Partnerów SBO.Tradycją spotkań jest przyznawanie przez ich uczestników Nagród Blogerów Ogrodniczych dla najlepszych stoisk wystawienniczych, obecnych na targach. W ramach każdej edycji SBO przyznawane są trzy nagrody, których laureaci otrzymują kolejno złoto, srebro i brąz. Nagroda cieszy się dużym prestiżem, ponieważ jest przyznawana przez profesjonalistów w dziedzinie ogrodnictwa i architektury krajobrazu.