Organizator

Wojciech Wardecki

W-Ogrodzie.com

Od kilku lat prowadzę prężnie działającą i stale rozwijającą się firmę ogrodniczą, która zajmuje się projektowaniem, zakładaniem oraz pielęgnacją ogrodów, tarasów, a także aranżacją roślin w przestrzeniach biurowych i usługowych. Działam kompleksowo, przygotowując dla moich klientów autorskie projekty, a następnie je realizując. Gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną zdobyłem w warszawskim Zespole Szkół Ogrodniczych im. Edmunda Jankowskiego, uzyskując tytuł technika ogrodnika. Swoją pasję ogrodniczą pogłębiałem później podczas studiów na kierunku Ogrodnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wiedzę praktyczną zdobywałem na przestrzeni wszystkich lat nauki, a także po jej zakończeniu, przy realizacji autorskich projektów zarówno dla właścicieli ogrodów i tarasów, jak i dla firm i wspólnot mieszkaniowych.


Działalność zawodowa

ogrody, targi, blogi, telewizja

W ramach swojej działalności zawodowej zajmuję się również realizacją wydarzeń ogrodniczych. Od 2015 roku organizuję Spotkania Blogerów Ogrodniczych, które odbywają się cyklicznie, dwa razy do roku, podczas największych wystaw branżowych w Polsce: Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie” w Warszawie oraz Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury „Gardenia” w Poznaniu. Jestem pomysłodawcą i organizatorem konkursów. Na swoim fanpage’u na Facebooku prowadzę ogólnopolski konkurs Flower Power, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem czytelników.
Regularnie pojawiam się w mediach w roli eksperta ogrodniczego. Obecnie jestem stałym gościem w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP 2, gdzie dzielę się z widzami wiedzą o uprawie i pielęgnacji roślin. Byłem również współprowadzącym cykl programów „Ogród na nowo” w TVP 2. Mam także doświadczenie w pisaniu artykułów i porad dla prasy. Pracowałem jako ekspert ogrodniczy dla Praktiker Polska. Prowadzę stronę internetową www.w-ogrodzie.com, blog raz fanpage na Facebooku. Na moim blogu prezentuję realizowane przez siebie projekty, dzielę się z czytelnikami nowinkami ogrodniczymi, udzielam porad dotyczących uprawy i pielęgnacji roślin oraz organizuję konkursy. Administruję fora dyskusyjne i grupy o tematyce ogrodniczej na Facebooku. Jestem także obecny na Instagramie, gdzie użytkownicy mają okazję zapoznać się z moimi realizacjami.